poniedziałek, 14 marca 2011

Wzorzec rasy

 Wzorzec rasy: 

  -  wysokość w kłębie  :   25-30cm
  -  waga :  4-6kg
  -  umaszczenie :  -czarne podpalane,rude lub brązowe podpalane, mahoniowe(rzadko spotykane)
  -  włos :  -  włos okrywowy krótki gęsty i błyszczacy, brak podszerstka,
  -  głowa : wąska w kształcie klina,uszy osadzone wysoko,zgrys nożycowy,nos prosty,
  -  zachowanie i charakter : pies odważny,bardzo czujny,żywiłowy,bystry,przyjacielski,    nieufny do obcych,doskonały stróż, śmiały,pełen temperamentu, posłuszny,o eleganckiej sylwetce w ruchu i postawie, dobrze umięśniony,niekłpotliwy w utrzymaniu nawet w najmniejszym mieszkaniu.To miniaturowa kopia dobermana z jego charakterem. 
  - popularność: bardzo poularny w Polsce,
  - użytkowość: pies do towarzystwabardzo czujny i dobry stróż/to doskonały domowy alarm/,wierny przyjaciel,łapie szczury i myszy,zabawnym zachowaniem tworzy wokół siebie miły i wesoły klimat.
    Od 1900 roku rasa pinczer miniaturowy zarejestrowana została w niemieckich księgach rodowodowych.
Ostateczny wzorzec rasy Pinczer miniaturowy / II Grupa FCI /  został zatwierdzony 11.08.2000r  i zaliczony do grupy pinczery ,sznaucery,psy molosowate i szwajcarskie psy pasterskie.

Pinczer Miniaturowy- to małych rozmiarów piesek idealny do domu o cechach obrońcy i stróża.Doskonale nadaje się do bloku i jest nadzwyczaj wygodny do trzymania w mieszkaniu, jako pies do towarzystwa.Bardzo czysty i dbający o własną higienę,nie wymaga nadmiernej pielęgnacji /szczotkowanie 1-2 razy w miesiącu i przycięcie pazurów/, a jego żywa inteligencja dorównuje ognistemu temeramentowi.Bywa zazdrosny i chce być faworyzowany.Lubi wszystkich domowników,ale wybiera jedną osobę,którą darzy wielkim uczuciem.Jest bardzo ciekawski, towarzyski,wierny i bezgranicznie oddany opiekunowi.Jego silne, zwarte i  dobrze umięśnione ciało idzie  w parze z odważnym charakterm.

Jest bardzo wrażliwy emocjonalnie,a szczegónie mocno reaguje na krzywdę i niesprawiedliwe otrzymaną karę oraz gwałtowne zmiany otoczenia. Dobrze znosi kaprysy pogody.Jest nieufny, zawsze czujny,reaguje na każdy podejrzany odgłos i wbrew potocznej opini nie zamęcza domowników ciągłym szczekaniem. W całości to pies zwrotny,ruchliwy, mądry i pełen temperamentu. 


Przykładowe zdjęcia:
Zdjęcie z internetu
Czarny-podpalany pinczer miniaturowy

Zdjęcie z internetu
Rudy pinczer miniaturowy

2 komentarze:

  1. Mam nadzieję że te informacje przekonają rodziców do tej rasy i pozwolą mi kupić takiego psiaka.

    OdpowiedzUsuń
  2. jeżeli chcesz to możesz wziąć z mojej strony zdjęcie pinczerka rudego podpalanego, ale podaj źródło do mojej strony :)

    OdpowiedzUsuń